Tiskové zprávy

Uherské Hradiště - 02.03.2022
Zasedání dopravní komise Krajské hospodářské komory ZK

Zasedání dopravní komise Krajské hospodářské komory ZK

Prezentace Libora Lukáše v rámci Hospodářské komory Zlínského kraje na téma - dopravní infrastruktura:

--> Současný stav přípravy a realizace dopravní infrastruktury
--> Problémy dopravní infrastruktury
--> Výjimky z ochrany ZCHDŽ
--> Dálnice D1 stavba 137 Říkovice - Přerov
--> Česko-slovenské dopravní spojení – cesta k prosperitě
--> Přehled projektů ŘSD ČR ve Zlínském kraji
--> Dálnice D49 a D55
--> Železniční infrastruktura
--> Modernizace a elektrizace trati Otrokovice - Vizovice
--> Modernizace a elektrizace železničních tratí SLOVÁCKO
--> Vodní doprava
--> Cíle / členové a partneři

Soubory ke stažení


Úvodem

Pokud bych si měl vybrat motto, které mne nejlépe vystihuje, pak jsou to dvě slova – „aktivní cesta“. Tento slogan zahrnuje v podstatě vše, co ve svém životě konám a činím.

Vždy jsem se snažil být aktivním člověkem, jsem jím i nyní a hodlám být také nadále. A pokud něco opravdu nesnáším, pak je to lidská blbost a lhostejnost. Tolik k výrazu „aktivní“. A proč „cesta“? Protože si pod ní nemusíme představit jen životní pouť, ale také pohyb a dopravu. Svou původní profesí jsem stavař se specializací na dopravní infrastrukturu. Právě stavbám cest a zlepšování situace v oblasti dopravní infrastruktury jsem zasvětil značnou část svého profesního života. V neposlední řadě se vždy snažím najít cestu, která spolehlivě vede k cíli. Tu nejlepší cestu, která bude prospěšná i širokému okolí.

Jsem patriot a mám velmi kladný vztah k regionu, ve kterém žiju. Nehodlám někde v koutě přihlížet tomu, aby měla naše krásná Morava nálepku pohraniční oblasti. Je třeba region hospodářsky pozvednout a zajistit i v současné nelehké době lidem lepší podmínky k životu, vzdělání i práci, ale také k jejich sociálnímu, kulturnímu i sportovnímu vyžití.

A důležitou cestou k tomuto cíli je také kvalitní dopravní infrastruktura – o tom jsem vždy byl a jsem pevně přesvědčen, a dělám ze svých pozic (například jako dlouholetý předseda Sdružení pro rozvoj dopravní infrastruktury na Moravě, jehož jsem zakladatelem) v tomto směru vše, co umím, a co je možné. A výsledky jsou znatelné, přestože vinou nesmyslně nastavených byrokratických bariér či neustále brojících aktivistických skupin nejde vše tak rychle jak bych si přál. Přesto se však projekty české dopravní infrastruktury stále posouvají kupředu a konečně stavíme a stavět budeme (např. dálnice D55, D1, D49).

pokračovat ve čtení