Libor Lukáš

Tiskové zprávy

Pitín - 06.12.2013
Stopa Libora Lukáše / Významné rozvojové aktivity Zlínského kraje (2000 - 2012)

Stopa Libora Lukáše / Významné rozvojové aktivity Zlínského kraje (2000 - 2012)

Rád bych vám představil aktivity a projekty (viz. níže ke stažení), které v posledních dvanácti letech (2000 - 2012) významně pomohly rozvoji Zlínského kraje a tedy nám všem. U velké části z nich jsem měl tu čest být, proto přináším tento autentický sumář.

 

 

Zpracované oblasti:

  • Doprava.
  • Podnikání a inovace.
  • Životní prostředí, venkova a zemědělství.
  • Zdravotnictví a sociální péče.
  • Školství, mládež, sport.
  • Cestovní ruch a kultura.
  • ICT a datová infrastruktura.
 

 

Soubory ke stažení


Úvodem

Pokud bych si měl vybrat motto, které mne nejlépe vystihuje, pak jsou to dvě slova – „aktivní cesta“. Tento slogan zahrnuje v podstatě vše, co ve svém životě konám a činím.

Vždy jsem se snažil být aktivním člověkem, jsem jím i nyní a hodlám být také nadále. Pokud něco opravdu nesnáším, pak je to lidská blbost a lhostejnost. Tolik k výrazu „aktivní“. A proč „cesta“? Protože si pod ní nemusíme představit jen životní pouť, ale také pohyb a dopravu.

Svou původní profesí jsem stavař se specializací na dopravní infrastrukturu. Právě stavbám cest a zlepšování situace v oblasti dopravní infrastruktury jsem zasvětil značnou část svého profesního života. V neposlední řadě se vždy snažím najít cestu, která spolehlivě vede k cíli. Tu nejlepší cestu, která bude prospěšná i širokému okolí.

Jsem patriot a mám velmi kladný vztah k regionu, ve kterém žiju. Nehodlám někde v koutě přihlížet tomu, aby měla naše krásná Morava nálepku pohraniční oblasti. Je třeba region hospodářsky pozvednout a zajistit i v současné nelehké době lidem lepší podmínky k životu, vzdělání i práci, ale také k jejich sociálnímu, kulturnímu a sportovnímu vyžití.

pokračovat ve čtení