Tiskové zprávy

Zlín - 06.10.2008
Za účasti Libora Lukáše bylo slavnostně otevřeno krajské středisko Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje

Za účasti Libora Lukáše bylo slavnostně otevřeno krajské středisko Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje

Nově vybudované krajské středisko Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje (ZZS) bylo dnes slavnostně otevřeno ve Zlíně. Investorem stavby, která probíhala od září loňského roku, je Zlínský kraj. Výstavba nového sídla za zhruba 120 milionů korun zajistila doposud chybějící centrum i v rámci integrovaného záchranného systému kraje.

„Jsem rád, že můžeme našim záchranářům předat pracoviště, které splňuje nejnáročnější technická i prostorová kritéria moderního provozu a zároveň tak celý záchranný systém zásadně zlepšujeme. Potvrzujeme také skutečnost, že život zachraňující medicína patří k našim prioritám, o čemž svědčí i průběžné nákupy sanitních vozů, do konce roku jich v nových prostorách záchranky přibude dalších sedm. Dalším krokem v této oblasti, který zapadá do konceptu zvyšování výkonnosti záchranky, je průběžná výstavba nových výjezdových stanovišť v jednotlivých městech Zlínského kraje,“ uvedl Libor Lukáš.
V tomto případě jde například o Valašské Meziříčí, Rožnov pod Radhoštěm, Uherské Hradiště nebo Bystřici pod Hostýnem.

Nové sídlo vzniklo rekonstrukcí původního objektu dopravního střediska Krajské nemocnice T. Bati (KNTB). Objekt je rozdělen na dvě části. Část A je dvoupodlažní. V 1. podlaží jsou garáže a prostory pro řidiče KNTB, ve 2. podlaží je umístěn energoblok a dispečink řidičů sanitek Krajské nemocnice Tomáše Bati a provozy záchranné služby – kanceláře ředitelství, řídící centru m (Krajské operační středisko), prostory pro záchranáře a zasedací a školící místnosti. Část B je jednopodlažní a nacházejí se zde garáže pro veškerá vozidla ZZS a technické zázemí. Jsou zde vybudovány prostory pro očistu a dezinfekci vnitřního vybavení sanitek, myčka, prostory pro základní údržbu a servis vozidel ZZS, sklady a plynová kotelna včetně náhradního zdroje.

Nově je vybudován bezbariérový vstup, který tvoří dominantu celého objektu.

Fotogalerie

 
 

Úvodem

Pokud bych měl popsat příběh mého života, jeho podstatná část se bude točit kolem slov "aktivní cesta".

Za prvé-původní profesí jsem stavař se specializací na dopravní infrastrukturu.

Za druhé-stavbám cest jsem zasvětil značnou část profesního života.

A za třetí-vždy se snažím najít cestu, která spolehlivě vede k cíli. Mým dlouhodobým velkým cílem je, aby naše část Moravy ztratila nálepku regionu v pohraničí, aby se hospodářsky pozvedla a byla pak stabilní i v nejistých ekonomických dobách, zdejší lidé měli dobré výplaty, lépe se jim cestovalo za prací, do škol, k lékaři, za kulturou…

A důležitou cestou k tomuto cíli je také kvalitní dopravní infrastruktura – o tom jsem byl vždy pevně přesvědčen. Jako stavař i jako zvolený zastupitel.

Kontinuálně i dnes, především z pozice předsedy Sdružení pro rozvoj dopravní infrastruktury na Moravě, dělám pro její rozvoj vše, co umím. A myslím, že jsou za námi vidět mnohé výsledky i když bych si představoval znatelnější pokrok při budování páteřní dálniční sítě v ČR. Nechci však stát jenom v koutě a útrpně přihlížet, jak nám hází klacky pod nohy několik osamocených aktivistů, nebo musíme překonávat nesmyslně nastavené byrokratické bariéry a vedle toho poslouchat soustavné mudrování rozpačitých vládnoucích elit.

Musíme prostě udělat mnohem víc, co je k rozvoji našeho regionu skutečně potřeba a zmobilizovat k tomu i širokou občanskou podporu.. Věřím, že se svou vizí našeho regionu, jako dobré adresy pro život nejsem sám. Proto jsem otevřen všem podnětům od vás všech, kteří sledují stejný cíl. Společně udělejme pro náš region pořádný kus práce. Protože je náš.

Libor Lukáš
(lukaszlin21@gmail.com)