Tiskové zprávy

Zlín - 06.12.2007
Zahájení provozu nově opraveného pavilonu kožního oddělení

Zahájení provozu nově opraveného pavilonu kožního oddělení

?Necelých 13 milionů korun investoval Zlínský kraj do opravy 3. pavilonu kožního oddělení Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně, který dnes slavnostně otevřel hejtman Zlínského kraje Libor Lukáš společně s dalšími zástupci kraje a nemocnice. Rovněž byl dnes zahájen provoz nového veřejného parkoviště s 25 místy před budovou interní kliniky krajské nemocnice, na jehož stavbu kraj vyčlenil ze svého rozpočtu 3 miliony korun.

„Jde o další investice, které přispějí k lepší péči o pacienty a k dobrému fungování krajské nemocnice. Pavilon kožního oddělení byl ve špatném technickém stavu a také bylo nutné zlepšit jeho rozčlenění a nabídnout pacientům lepší sociální zázemí. Otevřením nového parkoviště se snažíme přispět k řešení dlouhodobě obtížné dopravní situace v okolí nemocnice. Také proto budujeme před hygienickou stanicí další parkovací plochu,“ řekl hejtman.

Opravy kožního pavilonu začaly koncem letošního června. Proti původním 28 lůžkům má nyní kapacitu pro 21 pacientů, avšak ve dvoulůžkových pokojích a jednom pokoji pro izolaci.

Fotogalerie

 

Úvodem

Pokud bych měl popsat příběh mého života, jeho podstatná část se bude točit kolem slov "aktivní cesta".

Za prvé-původní profesí jsem stavař se specializací na dopravní infrastrukturu.

Za druhé-stavbám cest jsem zasvětil značnou část profesního života.

A za třetí-vždy se snažím najít cestu, která spolehlivě vede k cíli. Mým dlouhodobým velkým cílem je, aby naše část Moravy ztratila nálepku regionu v pohraničí, aby se hospodářsky pozvedla a byla pak stabilní i v nejistých ekonomických dobách, zdejší lidé měli dobré výplaty, lépe se jim cestovalo za prací, do škol, k lékaři, za kulturou…

A důležitou cestou k tomuto cíli je také kvalitní dopravní infrastruktura – o tom jsem byl vždy pevně přesvědčen. Jako stavař i jako zvolený zastupitel.

Kontinuálně i dnes, především z pozice předsedy Sdružení pro rozvoj dopravní infrastruktury na Moravě, dělám pro její rozvoj vše, co umím. A myslím, že jsou za námi vidět mnohé výsledky i když bych si představoval znatelnější pokrok při budování páteřní dálniční sítě v ČR. Nechci však stát jenom v koutě a útrpně přihlížet, jak nám hází klacky pod nohy několik osamocených aktivistů, nebo musíme překonávat nesmyslně nastavené byrokratické bariéry a vedle toho poslouchat soustavné mudrování rozpačitých vládnoucích elit.

Musíme prostě udělat mnohem víc, co je k rozvoji našeho regionu skutečně potřeba a zmobilizovat k tomu i širokou občanskou podporu.. Věřím, že se svou vizí našeho regionu, jako dobré adresy pro život nejsem sám. Proto jsem otevřen všem podnětům od vás všech, kteří sledují stejný cíl. Společně udělejme pro náš region pořádný kus práce. Protože je náš.

Libor Lukáš
(lukaszlin21@gmail.com)