Tiskové zprávy

Zlín - 18.10.2006
Lukáš slavnostně otevřel nové prostory gymnázia

Lukáš slavnostně otevřel nové prostory gymnázia

Čtvrtá a poslední etapa Rekonstrukce a dostavby Gymnázia Zlín byla na začátku tohoto školního roku zakončena. Rozšířená jídelna, nová moderní varna a malá tělocvična s horolezeckou stěnou – prostory, které byly v rámci IV. etapy dobudovány – byly dnes na Lesní čtvrti slavnostně otevřeny.

„Touto etapou byla ukončena celková rekonstrukce gymnázia, která trvala pět let a stála téměř dvě stovky milionů. Šlo o jednu z nejvýznamnějších investičních akcí Zlínského kraje. Díky její realizaci máme jedno z nejmodernějších a nejlépe vybavených gymnázií v České republice,“ uvedl hejtman Libor Lukáš.

Pedagogové i studenti tak získali vynikající zázemí, které je s předchozí podobou nesrovnatelné. Práce na poslední etapě, kterou realizovala firma Zlínstav, probíhaly od května do září 2006. Celkové náklady ve výši přes 30 mil. korun byly financovány z rozpočtu Zlínského kraje.

„Výsledkem je příjemné, kapacitně dostačující a moderně zařízené stravovací zázemí pro žáky i zaměstnance školy. Stavbou menší tělocvičny se rovněž rozšířily možnosti sportovního vyžití žáků v rámci hodin tělesné výchovy i po vyučování v zájmových kroužcích,“ ředitel školy Jan Chudárek.

O kompletní opravě areálu gymnázia bylo rozhodnuto v roce 2001, rekonstrukce a dostavba školy trvala tedy pět let. V prvních třech etapách celé akce se pracovalo především na modernizaci výukových prostor školy V I. etapě proběhly přípravné práce včetně projektové dokumentace. Ve II. etapě, kterou realizovala jako generální dodavatel firma Pozemní stavitelství Zlín a.s., došlo k výstavbě 1. a 5. pavilonu a technického centra. I. a II. etapa byla v celkové výši 90 milionů korun financována z prostředků Ministerstva financí a Zlínského kraje.

Následovala III. etapa, financovaná z prostředků Zlínského kraje 60,5 miliony korun - byl vybudován 4. pavilon, čtyři spojovací krčky a sportovní hřiště. Poslední IV. etapa byla dokončena letos. Celkové náklady na Rekonstrukci a dostavbu Gymnázia Zlín činily více než 180 mil. korun.

Generálním projektantem stavby byla firma EGP INVEST, spol. s r.o., Uherský Brod, architektonické řešení celé stavby je dílem Ing. arch. Aleše Písaříka z Brna. Technickým dozorem investora byl Ing. Milan Černík.

Gymnázium Zlín - Lesní čtvrť bylo založeno v září roku 1936 jako Zlínské Spolkové gymnázium – škola tedy slaví letos 70. výročí svého založení. Za sedm desítek let školu vystudovalo již téměř 10 000 absolventů. Škola byla mnohokrát přestěhována, než se v roce 1961 natrvalo usídlila v areálu Lesní čtvrti.

V šedesátých letech byl dokončen celý pavilónový areál, v osmdesátých letech byl rozšířen o přírodovědný pavilon. Koncem devadesátých let vznikla z kapacitních a technických důvodů potřeba kompletní rekonstrukce a dostavby školy. Po dokončení rekonstrukce a dostavby je Gymnázium Zlín – Lesní čtvrť nejen jednou z nejvýznamnějších krajských škol, ale také jednou z nejmodernějších škol v celé republice.

Fotogalerie

 
 

Úvodem

Pokud bych si měl vybrat motto, které mne nejlépe vystihuje, pak jsou to dvě slova – „aktivní cesta“. Tento slogan zahrnuje v podstatě vše, co ve svém životě konám a činím.

Vždy jsem se snažil být aktivním člověkem, jsem jím i nyní a hodlám být také nadále. Pokud něco opravdu nesnáším, pak je to lidská blbost a lhostejnost. Tolik k výrazu „aktivní“. A proč „cesta“? Protože si pod ní nemusíme představit jen životní pouť, ale také pohyb a dopravu.

Svou původní profesí jsem stavař se specializací na dopravní infrastrukturu. Právě stavbám cest a zlepšování situace v oblasti dopravní infrastruktury jsem zasvětil značnou část svého profesního života. V neposlední řadě se vždy snažím najít cestu, která spolehlivě vede k cíli. Tu nejlepší cestu, která bude prospěšná i širokému okolí.

Jsem patriot a mám velmi kladný vztah k regionu, ve kterém žiju. Nehodlám někde v koutě přihlížet tomu, aby měla naše krásná Morava nálepku pohraniční oblasti. Je třeba region hospodářsky pozvednout a zajistit i v současné nelehké době lidem lepší podmínky k životu, vzdělání i práci, ale také k jejich sociálnímu, kulturnímu a sportovnímu vyžití.

pokračovat ve čtení