Tiskové zprávy

Zlín - 27.01.2017
Neziskovky blokují rozvoj Zlínského kraje!

Neziskovky blokují rozvoj Zlínského kraje!

Věci je třeba konečně pojmenovat - bohužel jsme nuceni si přečíst z dokumentů spolku "Děti země-Klub za udržitelnou dopravu" a "Egeria", že je důležitější chránit nikoliv homo sapiens, ale např.: křečka, skokana skřehotavého, netopýra, bobra či jiné živočišné druhy, které podle těchto pomýlených jedinců mají mít jednoznačnou přednost před člověkem...

Zdravý selský rozum už to ani nebere, a přesto nám tito samozvanci předkládají  svá vlastní "moudra" a oficiálně šíří prapodivné myšlenky o "správném" vztahu k přírodě, krajině a na lidi absolutně kašlou. Výstavbu dálnice D49, kterou schválila legitimní vláda ČR, ale také ji posvětil Evropský parlament, jako prioritní dopravní koridor - je nestále blokována dalšími a dalšími obstrukcemi stále stejných lidí. Bohužel jeden z nich zasedl po volbách v roce 2016 do krajského zastupitelstva (p. Vacek) a stal se zároveň díky "prozíravé" politice nové krajské reprezentace předsedou výboru životního prostředí ?!

Tentýž člověk je však i místopředsedou spolku "Egeria", který dlouhá léta vznáší nesmyslné, obstrukční námitky v rámci správních řízení, na jejímž konci již dávno měla být vystavba dálnice D49 zlegalizovaná. Lidově se tomu říká, že "udělali kozla zahradníkem", a proto se asi stavět NEBUDE a rozvoj Zlínského kraje se zabrzdí ( i když peníze z EU Fondů jsou vyčleněné). Ledaže bychom se proti takovému konání občansky vzbouřili, nová krajská polická reprezentace náš hlas vyslyšela a okamžitě se postarala o adekvátní nápravu. Mluvme prosím o tom mezi sebou, mluvme o tom se svými sousedy, nesmiřme se  s tím...

Jako ukázku chytračení a destruktivního počínání nestátních neziskových organizací zveřejňuji jejich ODVÁLÁNÍ ke shora uvedené záležitosti. 

Poznámka: Dálnice D49 je současně i velkým obchvatem krajského města Zlín a spojuje dálnici D1 u Hulína s dálnicí D1 na Slovensku u Púchova přes hraniční přechod Střelná-Lazy pod Makytou /R6/.

Soubory ke stažení


Úvodem

Pokud bych měl popsat příběh mého života, jeho podstatná část se bude točit kolem slov "aktivní cesta".

Za prvé-původní profesí jsem stavař se specializací na dopravní infrastrukturu.

Za druhé-stavbám cest jsem zasvětil značnou část profesního života.

A za třetí-vždy se snažím najít cestu, která spolehlivě vede k cíli. Mým dlouhodobým velkým cílem je, aby naše část Moravy ztratila nálepku regionu v pohraničí, aby se hospodářsky pozvedla a byla pak stabilní i v nejistých ekonomických dobách, zdejší lidé měli dobré výplaty, lépe se jim cestovalo za prací, do škol, k lékaři, za kulturou…

A důležitou cestou k tomuto cíli je také kvalitní dopravní infrastruktura – o tom jsem byl vždy pevně přesvědčen. Jako stavař i jako zvolený zastupitel.

Kontinuálně i dnes, především z pozice předsedy Sdružení pro rozvoj dopravní infrastruktury na Moravě, dělám pro její rozvoj vše, co umím. A myslím, že jsou za námi vidět mnohé výsledky i když bych si představoval znatelnější pokrok při budování páteřní dálniční sítě v ČR. Nechci však stát jenom v koutě a útrpně přihlížet, jak nám hází klacky pod nohy několik osamocených aktivistů, nebo musíme překonávat nesmyslně nastavené byrokratické bariéry a vedle toho poslouchat soustavné mudrování rozpačitých vládnoucích elit.

Musíme prostě udělat mnohem víc, co je k rozvoji našeho regionu skutečně potřeba a zmobilizovat k tomu i širokou občanskou podporu.. Věřím, že se svou vizí našeho regionu, jako dobré adresy pro život nejsem sám. Proto jsem otevřen všem podnětům od vás všech, kteří sledují stejný cíl. Společně udělejme pro náš region pořádný kus práce. Protože je náš.

Libor Lukáš
(lukaszlin21@gmail.com)