Tiskové zprávy

Zlínský kraj - 24.08.2018
Barum Czech Rally Zlín je mimořádně atraktivní událost.

Barum Czech Rally Zlín je mimořádně atraktivní událost.
Barum Czech Rally Zlín je mimořádně atraktivní událost. Na Zlínsko se sjede evropská soutěžácká špička, která předvádí na uzavřené trati desítkám tisíc fandů své jezdecké umění.

Bohužel naše řidičské dovednosti a jezdeckou trpělivost zakoušíme jako motoristická veřejnost v průběhu celého zbytku roku. Jenže nedobrovolně, v běžném provozu, bez podpory týmu a hlavně každý den – adrenalin nám stoupá kvůli rozbitým silnicím, neexistujícím obchvatům, nedokončené dálniční síti a stále delším kolonám se všudypřítomným stresem.

Zatímco závodníci Barumky mají tempo pekelné, výstavba dálnic zcela ztratila na dynamice a stavební
připravenost je spíše na bodu mrazu. Aktivisté nám statečně bojují za dobré životní podmínky pro křečka
polního a už jen několik nadšenců se snaží bojovat za lepší životní podmínky pro homo sapiens. Sdružení pro rozvoj dopravní infrastruktury na Moravě pomáhá tento stav změnit.

Podpořte, prosím, petici, kterou jsme 
iniciovali ve prospěch urychlení výstavby dálnic na Moravě D49 a D55 (více na webu www.infrastrukturamorava.cz).

Potřebujeme tyto 
cesty postavit jak z důvodu ochrany životního prostředí, tak i z důvodu hospodářsko-sociálního rozvoje této části Moravy. Adrenalinovou jízdu je totiž potřebné si užívat jen v roli diváků na Barumce, nikoliv jako řidiči v každodenním silničním provozu.

Sjednoťme své úsilí pro dobrou věc.

Fotogalerie

Barum Czech Rally Zlín je mimořádně atraktivní událost
 
Barum Czech Rally Zlín je mimořádně atraktivní událost
 
Barum Czech Rally Zlín je mimořádně atraktivní událost
 

Úvodem

Pokud bych měl popsat příběh mého života, jeho podstatná část se bude točit kolem slova cesta.

Za prvé – původní profesí jsem stavař se specializací na dopravní infrastrukturu. Za druhé, stavbám cest jsem zasvětil značnou část profesního života. A za třetí: vždy se snažím najít cestu, která spolehlivě vede k cíli. Mým dlouhodobým velkým cílem je, aby naše část Moravy ztratila nálepku regionu v pohraničí, aby se hospodářsky pozvedla, byla stabilní i v nejistých ekonomických dobách, zdejší lidé měli dobré výplaty, lépe se jim cestovalo za prací, do škol, k lékaři, za kulturou…

A důležitou cestou k tomuto cíli je také kvalitní dopravní infrastruktura – o tom jsem byl vždy pevně přesvědčen. Jako stavař i jako politik. Kontinuálně i dnes, především z pozice předsedy Sdružení pro rozvoj dopravní infrastruktury na Moravě, proto dělám pro její rozvoj vše, co umím. A myslím, že jsou za námi vidět výsledky. Třeba i z toho důvodu, že se nebojíme za dobrou věc rvát. Nemůžeme stát v koutě a útrpně přihlížet, jak nám hází klacky pod nohy několik osamocených aktivistů a se vším smíření, rozpačití politici.

Rozhodl jsem se proto kandidovat do Senátu. V něm budou moje snahy posunout věci vpřed umocněny. Musíme prostě udělat mnohem víc, co je k rozvoji našeho regionu skutečně potřeba. Věřím, že se svou vizí našeho regionu jako dobré adresy pro život nejsem sám. Proto jsem otevřen všem podnětům od vás všech, kteří sledují stejný cíl. Společně uděláme pro náš region pořádný kus práce. Protože je náš.

Libor Lukáš
(lukaszlin21@gmail.com)