Tiskové zprávy

Zlín - 14.06.2018
Detailní harmonogram přípravy a realizace dálnice D49 a D55

Detailní harmonogram přípravy a realizace dálnice D49 a D55

Podělím se s Vámi o aktuální harmonogram přípravy a realizace dálnice D49 a D55 v oblasti Střední a Jihovýchodní Moravy, který obsahuje:

- Plán realizace staveb D49
- Plán realizace staveb D55
- Plán přípravy a realizace staveb dálnic
- Zákres připravovaných významných silničních staveb v oblasti jihovýchodní Moravy
- Zákres dálnice D49, úsek 4901 Hulín – Fryšták a 4902 Fryšták - Lípa
- Zákres dálnice D49, úsek 4903 Lípa – Pozděchov až 4905 Horní Lideč – hranice ČR/SR
- Zákres dálnice D55, úsek 5505 Otrokovice obchvat JV až 5507 Babice – Staré Město
- Zákres dálnice D55, úsek 5508 Staré Město – Moravský Písek až 5510 Bzenec – Bzenec, přívoz
- Zákres dálnice D55, úsek 5511 Bzenec, přívoz – Rohatec až 5513 Mikulčice - Břeclav.

Soubory ke stažení


Úvodem

Pokud bych měl popsat příběh mého života, jeho podstatná část se bude točit kolem slova cesta.

Za prvé – původní profesí jsem stavař se specializací na dopravní infrastrukturu. Za druhé, stavbám cest jsem zasvětil značnou část profesního života. A za třetí: vždy se snažím najít cestu, která spolehlivě vede k cíli. Mým dlouhodobým velkým cílem je, aby naše část Moravy ztratila nálepku regionu v pohraničí, aby se hospodářsky pozvedla, byla stabilní i v nejistých ekonomických dobách, zdejší lidé měli dobré výplaty, lépe se jim cestovalo za prací, do škol, k lékaři, za kulturou…

A důležitou cestou k tomuto cíli je také kvalitní dopravní infrastruktura – o tom jsem byl vždy pevně přesvědčen. Jako stavař i jako politik. Kontinuálně i dnes, především z pozice předsedy Sdružení pro rozvoj dopravní infrastruktury na Moravě, proto dělám pro její rozvoj vše, co umím. A myslím, že jsou za námi vidět výsledky. Třeba i z toho důvodu, že se nebojíme za dobrou věc rvát. Nemůžeme stát v koutě a útrpně přihlížet, jak nám hází klacky pod nohy několik osamocených aktivistů a se vším smíření, rozpačití politici.

Rozhodl jsem se proto kandidovat do Senátu. V něm budou moje snahy posunout věci vpřed umocněny. Musíme prostě udělat mnohem víc, co je k rozvoji našeho regionu skutečně potřeba. Věřím, že se svou vizí našeho regionu jako dobré adresy pro život nejsem sám. Proto jsem otevřen všem podnětům od vás všech, kteří sledují stejný cíl. Společně uděláme pro náš region pořádný kus práce. Protože je náš.

Libor Lukáš
(lukaszlin21@gmail.com)